Telefon

Przewodnik Animator

Długość szlaku

 

Chcesz zobaczyć rez. Skamieniałe Miasto i zastanawiasz się ile czasu potrzebujesz?

W tym miejscu prezentujemy czasy i odległości najpopularniejszych tras turystycznych. Czas jest uśredniony dla rodzinnego zwiedzania ze starszymi dziećmi w wieku od 5 do 12 lat lub dla turystów którzy uważnie zwiedzają, oglądają skały, robią zdjęcia, ale nie zatrzymują się na dłużej w jednym miejscu. Odległości i czas liczone są od kasy biletowej (bramy wejściowej) na parkingu przy wejściu do rezerwatu. Trasy zwiedzania rozpoczynają się na parkingu przy drodze wojewódzkiej nr 977 (ul. Krynicka).

Trasa numer 1

Głównym szlakiem z parkingu na Skałkę z krzyżem i z powrotem.
Długość trasy: 2,5 km
Czas przejścia: ok. 1 godz. 30 min.
Trasa: Parking – Warownie – Borsuk – Piramidy – Baszta Paderewskiego – Skałka z krzyżem (powrót tym samym szlakiem).

Trasa numer 2

Rez. Skamieniałe Miasto (wszystkie skały rezerwatu).
Długość trasy: 3 km
Czas przejścia: ok. 1 godz. 45 min.
Trasa: Parking – Grunwald – Warownie – Borsuk – Piramidy – Baszta Paderewskiego – Skałka z krzyżem – Szlak Nietoperza – kładka – Ratusz – Czarownica – kładka – parking.

Trasa numer 3

Rez. Skamieniałe Miasto (wszystkie skały rezerwatu) + Wąwóz Czarownic.
Długość trasy: 4,5 km
Czas przejścia: ok. 2 godz. 30 min.
Trasa: Parking – Grunwald – Warownie – Borsuk – Piramidy – Baszta Paderewskiego – Skałka z krzyżem – Wąwóz Czarownic – Skałka z krzyżem – Szlak Nietoperza – kładka – Ratusz – Czarownica – kładka – parking.

Trasa numer 4

Skamieniałe Miasto – Wąwóz Czarownic – rynek w Ciężkowicach.
Długość trasy: 4,5 km
Czas przejścia: ok. 2 godz. 30 min.
Trasa: Parking – Grunwald – Warownie – Borsuk – Piramidy – Baszta Paderewskiego – Skałka z krzyżem – Wąwóz Czarownic – rynek w

Zarezerwuj wycieczkę

Wycieczka może być inspiracją, pasją, przygodą. Dlaczego warto wybrać przewodnika-animatora? Chcemy, aby wycieczki dostarczały po równo wiedzę, radość i inspirację, wierzymy i wiemy, że to się dzieje!

Terminy

Prowadzimy aktywne wycieczki od maja do października.

Rezerwacja terminu wycieczki

Opinie o wycieczkach

{

Wycieczkowo.eu

„Skamieniałe Miasto bardzo ciekawe miejsce godne polecenia. Przewodnik Piotr Firlej niesamowity człowiek z pasją, wiedzą i poczuciem humoru. Wycieczkowo.eu dopiero odkryło to miejsce, ale teraz będziemy chętnie przyjeżdżać. Jeszcze dodam, że pierniki Ciężkowickie są pyszne i następnym razem proszę zamówić więcej dla mojej grupy. Pozdrawiam i do zobaczenia 23 maja”

{

Bernadetta Cyron

„Wycieczka mega zorganizowana, towarzystwo super, przewodnik „Piotruś Pan” wesoły z ogrom wiedzą, widać że lubi swoja prace. Polecam „Wycieczkowo eu” z całego serca.”

{

Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej

Wycieczka z animatorem jest bardziej interesująca dla dzieci, gdyż nie tylko zwiedzają, ale również muszą wykonywać różne zadania. Bardzo ekspresyjne prowadzenie grupy, bardzo zorganizowana konkretna osoba przewodniczki.