Telefon

Opinie o wycieczkach

{

Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej

„Wycieczka z animatorem jest bardziej interesująca dla dzieci, gdyż nie tylko zwiedzają, ale również muszą wykonywać różne zadania. Bardzo ekspresyjne prowadzenie grupy, bardzo zorganizowana konkretna osoba przewodniczki.”

{

SP 3 Zakopane

Projekt przewodnik-aniamator to ciekawy sposób przekazania historii i legend związanych z Ciężkowicami.

{

PTTK Dobczyce

„Od północy w dniu wyjazdu spałam na jedno oko, wyglądając co to z tą pogodą się dzieje… A najzwyczajniej w świecie nas olała i to dosłownie. Co jednak nas nie zraziło i niemal cały autokar najwytrwalszych turystów wybrał się na wycieczkę na wschodnio-południowe „rubieże Małopolski”. Wierzyliśmy, że TAAAAAM to pogoda będzie… i była tylko deszczowa. Tam, to znaczy na Pogórzu Ciężkowickim podjechaliśmy na parking pod wzgórzem na którym stoi Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie lub Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej… (Tutaj opis sanktuarium, muzeów). I w tym właśnie miejscu ze zwykłego, uśmiechniętego przewodnika kolegi Piotra Firleja „przeistoczył się” On wszakże w „przewodnicką bestię”. Nic piękniejszego nie mogło nam się przytrafić, jak właśnie Piotr. Piotr Firlej na Dusiołku, który całkowicie zawładnął naszymi zmysłami i wyobraźnią. To był Imć Wysokość… no bo napisał piękny przewodnik pt. Jej Wysokość Brzanka. Wodził nas onże Piotr najpierw do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. Muzeum zorganizowane nowocześnie, z niezwykłą pasją po nim oprowadzał nas tamtejszy przewodnik. A my słuchaliśmy – jak dzieci – z rozdziawionymi gębami. Słuchaliśmy, bo wiedzieliśmy, że w którymś momencie wycieczki Piotr będzie nas próbował zagiąć, ale nasi wycieczkowicze czuwali i na wszystkie pytania odpowiadali perfekcyjnie. Prawdziwą atrakcją był spacer w lekkim deszczu po Skamieniałym Mieście, a właściwie szlakiem legend kamiennych. Piotr wyczarowywał z zanadrza różne stworki, a to lisek, a to Nietoperki, a to cukierki z „przesłaniem”, a to nawet ichniejsze piwo) przy tym cudownie przemycając najfajniejsze przygody, legendy i opowiadania o czarownicach w Skamieniałym Mieście, aż się chce tam wrócić. Cały czas wisiał nad nami spacer w deszczu na osławioną Brzankę (534 m n.p.m.) Bez sensu jednak było człapać w deszczu, bez widoków i w mgle. Ale Piotr nie byłby Piotrem, gdyby tej Brzanki nam nie pokazał. Podjechaliśmy na polanę, a potem spacerkiem krótkim doszliśmy do schroniska. Schronisko stare, ale paru turystów tam siedziało i wybierali się dalej. Piotr przepytał nas z panoramki a potem poszliśmy zobaczyć te panoramę z wieży widokowej… Co najważniejsze, nikt nie narzekał (przynajmniej na głos), a w drodze powrotnej już nam było ciepło, o co zadbali turyści z tylnego salonu… Acha, jeszcze był obiad z konkursem, który rozpalił wyobraźnię… Ja też tam byłam i ciasteczko zjadłam… SM-G Cała relacja na stronie PTTK Dobczyce.”

{

Bernadetta Cyron

„Wycieczka mega zorganizowana, towarzystwo super, przewodnik „Piotruś Pan” wesoły z ogrom wiedzą, widać że lubi swoja prace. Polecam „Wycieczkowo eu” z całego serca.”

{

Monika L.

„Proste przekazywanie informacji w interesujący sposób odpowiednio dla dzieci z klasy 4. Konkurencje, pytania sprawdzające podawane informacje oraz słodkości dla aktywnych. Polecam głównie przez to, że motywuje to dzieci do uważnego słuchania. Jest to świetna atrakcja, coś innego od tradycyjnego zwiedzania.”

{

PSP w Woli Przemykowskiej

„Wszystko jest b. dobre, fachowe podejście do dzieci, doniosły głos i sympatyczne usposobienie. Ciekawie i miło spędzony czas, na świeżym powietrzu. Dobre tempo zwiedzania. Kontakt z dziećmi. Wszystko super.”

{

Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu

„Dobra organizacja. Dobry sposób na oprowadzanie młodzieży. Uczniowie są zainteresowani.”

{

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mochnaczce Wyżnej

„Gry i zabawy dla dzieci, ciekawostki przyrodnicze i historyczne.”

{

Forum Ekologiczne Samorządu Terytorialnego

„Rekomendacja usługi przewodnickiej po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach, na wieżę w Bruśniku i na cmentarz w Staszkówce. FORUM EKOLOGICZNE SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO przy Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji Kraków, 1 października 2014 r. Podziękowania dla Pana Piotr Firleja W imieniu członków Forum Ekologicznego Samorządu Terytorialnego działającego przy FRDL MISTiA w Krakowie – dziękuję za profesjonalne, pełne zaangażowania oprowadzanie nas po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach, cmentarzu wojennym w Staszkówce oraz wieży widokowej w Bruśniku. Dziękujemy bardzo za wiedzę przekazaną nam z pasją, wesołe konkursy, ciekawostki ubarwione poczuciem humoru i legendy, które zabrały nas w bajkowy świat Pogórza Karpackiego. w imieniu uczestników wycieczki Agnieszka Majewska-Siwek Koordynator Forum Wycieczki z przewodnikiem po Skamieniałym Mieście.”

{

Wycieczkowo.eu

„Skamieniałe Miasto bardzo ciekawe miejsce godne polecenia. Przewodnik Piotr Firlej niesamowity człowiek z pasją, wiedzą i poczuciem humoru. Wycieczkowo.eu dopiero odkryło to miejsce, ale teraz będziemy chętnie przyjeżdżać. Jeszcze dodam, że pierniki Ciężkowickie są pyszne i następnym razem proszę zamówić więcej dla mojej grupy. Pozdrawiam i do zobaczenia 23 maja”

{

Małgorzata Opiela, Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi II

„Ciekawe opowieści, zabawy. Dzieci są cały czas zaangażowane, nie nudzą się, z niecierpliwością czekają na kolejne konkurencje, przewodnik animator ma bardzo dobry kontakt z dziećmi, mówi ciekawie.”

{

Łukasz, Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach

„Merytoryczny i przystępny sposób prowadzenia wycieczki. Dobre podejście do dzieci. Przyjacielska atmosfera. Projekt warty polecenia ze względu na ciekawy przekaz dla dzieci oraz walory turystyczne.”

{

Monika Nowak

„Wszystko jest ok. Dowiedziałam się wiele ciekawostek. Wszystko było w porządku. Czysto i bezpiecznie.”

{

Ania

„Świetne podejście animatorki do dzieci, przygotowanie merytoryczne, dydaktyczne pani Kasi. Dzieci podczas zwiedzania mają również świetną lekcję przyrody oraz wspaniale się integrują.”

{

Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku

„Zabawy i quizy podczas zwiedzania. Inna, ciekawsza forma „tradycyjnego zwiedzania”. Angażowanie się dzieci w zabawy poprzez zagadki, quizy. Bardzo atrakcyjna forma zwiedzania dla dzieci (dzięki questom, zabawom).”